Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

ang. Microneedle Fractional Radio Frequency – MRF lub RF  jest to zabieg liftingująco-ujędrniający stosowany na skórę różnych partii twarzy i ciała. Funkcjonuje również pod nazwą termoliftingu za pomocą fal radiowych.

Polega na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł na regulowaną głębokość od 0.5 mm do 3.5 mm, emitując przy tym falę radiową nagrzewającą tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i bez ryzyka poparzeń. Łączy więc w sobie promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych z klasyczną mezoterapią mikroigłową. Takie połączenie sprawia, że różne rodzaje terapii mogą być zastosowane podczas jednego zabiegu. Celem jest uzyskanie wielokrotnie lepszych efektów niż te, które byłyby do osiągnięcia przy zastosowaniu obydwu metod oddzielnie. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych.

WARTO WIEDZIEĆ

W Klinice MIAPERLA zabieg jest wykonywany zaawansowanym technologicznie urządzeniem oferującym połączenie dwóch nieablacyjnych technologii w jednym urządzeniu- frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej RF oraz frakcyjnego lasera erbowo- szklanego o długości fali 1540 nm.

Obie technologie mogą działać indywidualnie lub w połączeniu maksymalizując efekty terapeutyczne, przy zachowaniu krótkiego czasu rekonwalescencji w porównaniu z innymi ablacyjnymi laserami frakcyjnymi. To nowatorskie połączenie sprawdzi się jako niechirurgiczny lifting twarzy, w redukcji zmarszczek, blizn zanikowych oraz rozstępów.

Zabieg jest wykonywany zaawansowanym technologicznie urządzeniem medycznym posiadającym certyfikaty CE i FDA potwierdzające jego skuteczność i bezpieczeństwo.

WSKAZANIA  DO ZABIEGU

  • wiotka, mało jędrna skóra twarzy szyi i dekoltu
  • korekta owalu twarzy, opadające policzki (tzw. chomiki)
  • zmarszczki i drobne linie
  • rozszerzone pory i nierównomierna struktura skóry
  • blizny
  • skóra potrądzikowa
  • skóra naczyniowa
  • rozstępy
  • zwiotczała skóra na ciele ( dłonie, ramiona, uda, pośladki, obszar nad kolanami )

 

Rezerwuj wizytę
Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

JAK WYGLĄDA ZABIEG ?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym dla zminimalizowania dyskomfortu. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Objawy te zwykle ustępują w ciągu kilkudziesięciu minut. Zabieg nie wyłącza z codziennych aktywności, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i można go wykonywać całorocznie.

ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ ?

W zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu zalecana seria to 3-5 zabiegów w odstępach zaleconych przez specjalistę (od 4 do 10 tygodni)

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

-aktywna opryszczka
-niewyleczone infekcje skóry
-ciąża, laktacja
-choroby nowotworowe
-nieuregulowana cukrzyca
-przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi