Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa nazywana też falą akustyczną to niezwykle silne, ukierunkowane impulsy dźwiękowe, które wywołują drgania w organizmie. W medycynie są stosowane od lat 80-tych, kiedy to zaczęto ich używać do rozbijania kamieni nerkowych, obecnie terapie z wykorzystaniem fal akustycznych stały się popularne także w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej, gdzie z powodzeniem leczą ból oraz pomagają w regeneracji tkanek.

W medycynie estetycznej fala uderzeniowa wykorzystywana jest do modelowania sylwetki i zwalczania cellulitu.
Fale akustyczne wywołują wibracje w tkance łącznej, usprawniają mikrocyrkulację poprzez redukcję złogów oraz przyspieszają usuwanie ubocznych produktów przemiany materii, co prowadzi do zmniejszenia obrzęków. Podskórne depozyty tłuszczowe, które stanowią główny składnik cellulitu, zostają rozproszone, a niedoskonałości zlikwidowane. Dodatkowo inicjują proces pseudozapalny wywołany przez impulsy energii, uwalniają się czynniki stymulujące rozrastanie się fibroblastów. Proces ten prowadzi do powstawania nowych zagęszczonych pasm kolagenu, poprawia się jędrność i elastyczność skóry.

W JAKI SPOSÓB ODZIAŁUJE NA TKANKI ?

1) Zwiększanie dopływu krwi – Neowaskularyzacja
Powstanie nowych naczyń włosowatych oraz zwiększona mikrocyrkulacja – poprawa metabolizmu i szybsze zaopatrzenie w tlen danego obszaru zabiegowego.

2) Remodelowanie kolagenu
Proces pseudozapalny spowodowany intensywnymi impulsami energetycznymi wywołuje uwolnienie mediatorów leczniczych, powodujących namnażanie się fibroblastów. Proces ten prowadzi do powstania nowego, pogrubionego pasma kolagenu, który zapewnia granicę skórno-naskórkową.

3) Eliminacja złogów
Udrożnienie limfatycznego przyspiesza usuwanie złogów ubocznych produktów przemiany materii. Prowadzi to do redukcji obrzęków i szybszej regeneracji tkanek.

JAKI EFEKT TERAPEUTYCZNY UZYSKUJEMY

  • poprawa mikrokrążenia
  • lepsze odżywienie tkanek
  • zwiększony przepływ limfy
  • przyśpieszenie metabolizmu tkankowego
  • zwiększona synteza kolagenu i elastyny

WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • ujędrnienie skóry
  • wygładzenie skóry
  • redukcja cellulitu
  • napięcie i obkurczenie skóry po porodzie i odchudzaniu
  • redukcja blizn i rozstępów
  • poprawa napięcia tkanki łącznej
  • eliminacja obrzęków tłuszczowych i limfatycznych (udrożnienie układu limfatycznego)
  • wyrównanie powierzchni skóry po zabiegach lipolizy i liposukcji

Terapię można stosować na okolicę brzucha, talii, pośladków, bryczesów, ud – w miejscach, gdzie gromadzi się tkanka tłuszczowa i widoczny jest cellulit.

 

Rezerwuj wizytę
Efekty zabiegu są kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

Jak wygląda zabieg? 

 Terapia nie wymaga  specjalnego przygotowania. Na wybraną okolicę zabiegową nakładany jest żel, następnie do ciała przykładana jest specjalna głowica – aplikator. Energia kinetyczna naboju, wytworzona za pomocą sprężonego powietrza, jest przenoszona do przekaźnika znajdującego się na końcu aplikatora – z niego energia trafia do tkanek w ciele. Podczas zabiegu odczuwane są wibracje, „uderzenia” pracującej głowicy zabiegowej. Zabieg nie wywołuje poczucia większego dyskomfortu. Procedura trwa ok. 20 min. i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu okolica ciała poddana terapii jest zaczerwieniona, co jest naturalną i pożądaną reakcją, stan ten mija po kilkunastu minutach. Po zabiegu można od razu wrócić do normalnej aktywności.

Jakie są zalecenia pozabiegowe ?

Dla zwiększenia efektów zaleca się wykonanie drenażu limfatycznego ciała (Endermologie), który wspomaga wydalanie z organizmu rozbitych komórek tłuszczowych. Wskazane jest przyjmowanie zwiększonej ilości płynów, jak również aktywność fizyczna w trakcie terapii.

Ile zabiegów należy wykonać ?

Celem osiągnięcia najlepszych efektów zabiegowych zaleca się wykonanie od 6 do 10 zabiegów w serii z częstotliwością co 2-3 dni.