Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Terapia osoczem bogatopłytkowym  jest to całkowicie naturalna procedura, gdyż podawana substancja pochodzi z krwi Pacjenta bez ryzyka wystąpienia nietolerancji, alergii oraz innych reakcji immunologicznych.

Osocze bogatopłytkowe powoduje pobudzenie naturalnego potencjału skóry do regeneracji aktywując namnażanie fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Ponadto poprawia się ukrwienie skóry oraz zachodzą procesy regeneracyjne tkanek.

WSKAZANIA DO ZABIEGU
-objawy starzenia się skóry
-zmniejszenie elastyczności i sprężystości skóry
-drobne zmarszczki
-suchość/odwodnienie skóry
-skóra wrażliwa i alergiczna, wymagająca odbudowy
-cienie pod oczami
-blizny przerostowe i zanikowe, m.in. potrądzikowe
-rozstępy
-osłabienie/nadmierne wypadanie włosów
-po innych zabiegach medycyny estetycznej, gdyż przyspiesza gojenie i łagodzi podrażnienia

 

 

 

Rezerwuj wizytę
Efekty zabiegu są kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

-na 5 dni przed zabiegiem odstawić niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. aspirynę, ibuprofen, diklofenak, naproksen), inne leki i preparaty wpływające na krzepliwość krwi(po konsultacji z lekarzem prowadzącym)
-przez 3 dni przed zabiegiem wypijać około 2,5 litra płynów w ciągu doby
-w dniu zabiegu unikać wahań temperatury i nie korzystać z sauny, solarium, łaźni parowych i krioterapii oraz unikać ekspozycji na słońce

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg polega na pobraniu krwi obwodowej od pacjenta, która następnie zostaje poddana odwirowaniu. Uzyskane osocze bogatopłytkowe za pomocą bardzo cienkiej igły lekarz wstrzykuje w wybrane rejony skóry.

ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ ?

Ilość i częstotliwość zabiegów jest indywidualnie określana przez lekarza. Zazwyczaj kuracja składa się z 3 do 5 zabiegów wykonywanych co 2-4 tygodnie. Po wykonaniu serii zabiegów zalecana jest terapia podtrzymująca, która polega na wykonaniu 1 zabiegu co 6 miesięcy. Kolejną serię zabiegów można wykonać po upływie 1 roku. Ostateczną decyzję o terminie następnego zabiegu/serii zabiegów podejmuje lekarz.