Endermologia

Endermologia

 

Endermologia to w 100% naturalna, nieinwazyjna i nieagresywna technika mechanicznej stymulacji skóry, umożliwiająca aktywację procesów komórkowych. Nowa opatentowana głowica zabiegowa to połączenie rolki i mechanicznej klapki, współtworzących ssanie sekwencyjne, które stymuluje i aktywizuje głębokie warstwy tkanki. To połączenie umożliwia wielowymiarową stymulację, której celem jest jednoczesne uruchomienie różnorodnych mechanizmów fizjologicznych.

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

Rezerwuj wizytę

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU ?

Redukcja tkanki tłuszczowej

Równowaga pomiędzy produkcją i eliminacją tłuszczu jest naturalnym procesem regulowanym przez komórki zwane adipocytami. Pomimo prowadzenia zdrowego trybu życia aktywność komórek ma tendencję do spowalniania, powodując przyspieszenie procesu odkładania się tłuszczu i zatykania naczyń krwionośnych i limfatycznych.
W trakcie jednego zabiegu endermologia stymuluje komórki tłuszczowe (adipocyty) do rozpoczęcia naturalnego procesu redukcji tkanki tłuszczowej, nawet tej najbardziej opornej na aktywność fizyczną i diety. Jednocześnie mechaniczne oddziaływanie głowicy zabiegowej wzmacnia skórę, przywracając jej jędrność i napięcie.
Czujnik w głowicy pozwala na precyzyjne dopasowanie stymulacji do każdego rodzaju skóry: intensywność zabiegu jest optymalizowana w trosce o skórę pacjenta.

Wygładzenie Cellulitu

Cellulit, z którym boryka się 90% kobiet, nawet tych najszczuplejszych i najbardziej wysportowanych, powstaje na skutek zalegania tłuszczu w adipocytach (komórkach tłuszczowych) oraz zatrzymywania wody w organizmie. Podczas gdy adipocyty rozrastają się, tkanka łączna, w której są one zlokalizowane (septum), rozciąga skórę, deformując ją. Równocześnie krążenie jest spowalniane i gromadzą się toksyny. Wtedy właśnie pojawia się cellulit i nieunikniony efekt skórki pomarańczowej.

Cellulit wodny

Powstaje w wyniku nagromadzenia wody na skutek zaburzeń krążenia krwi i limfy w tkankach. Bardzo ważne jest pozbycie się toksyn oraz wznowienie krążenia.

Cellulit lipidowy

Ten rodzaj cellulitu jest często związany z nadwagą. Konieczna jest stymulacja naturalnego procesu redukcji tkanki tłuszczowej.

Cellulit włóknisty

Cellulit włóknisty tworzy się przez dłuższy czas, jest zbity i często bolesny, dlatego jest to najtrudniejszy do pokonania rodzaj cellulitu. W celu pozbycia się tego rodzaju cellulitu kluczowe jest zmiękczenie tkanki.

Przywracanie jędrności skóry

Wahania wagi, otyłość, upływ czasu… skóra stopniowo traci napięcie i elastyczność. Nawet jeżeli opadanie skóry dotyka całego ciała, niektóre jego obszary są szczególnie wrażliwe: wewnętrzna strona ud, brzuch, ramiona itd. Dzięki nowej opatentowanej głowicy zabiegowej  zabieg endermologii delikatnie stymuluje skórę, aktywizując komórki młodości: fibroblasty. Po ich aktywowaniu komórki te same zaczynają syntetyzować kolagen, kwas hialuronowy i elastynę, działając od wewnątrz i przywracając skórze naturalną gęstość.

Przywrócenie uczucia lekkości nóg

Ciężkie i bolące nogi, opuchnięte kostki i stopy… to objawy problemów układu krążenia krwi i limfy w tkankach. Nagromadzone w organizmie toksyny powodują obrzęki, które mogą powstawać nawet w przeciągu jednego dnia lub w określonych momentach cyklu kobiety. Przyczyny? Długotrwałe pozostawanie w pozycji stojącej lub siedzącej, nadmiar soli w diecie, zbyt ciasna odzież oraz wysokie temperatury mogą zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Dzięki możliwości regulacji nowej opatentowanej głowicy zabiegowej endermologia umożliwia aktywację procesu eliminacji zbędnych substancji z organizmu i pobudza krążenie (x3), łagodząc tym samym objawy zatrzymania wody w organizmie.

Przeciwwskazania

• Ciąża z wyjątkiem nóg
• Karmienie piersią
• Okres po ciąży, do 5 miesięcy po naturalnym porodzie i do 7 miesięcy po cesarskim cięciu
• Nowotwory
• Bolesne żylaki
• Zapalenie żył
• Skłonność do pękających naczynek
• Chirurgia żył
• Stany zapalne skóry
• Przepuklina w miejscu zabiegowym