Endermologia

Endermologia

 

Endermologia to w 100% naturalna, nieinwazyjna i nieagresywna technika mechanicznej stymulacji skóry, umożliwiająca aktywację procesów komórkowych. Nowa opatentowana głowica zabiegowa to połączenie rolki i mechanicznej klapki, współtworzących ssanie sekwencyjne, które stymuluje i aktywizuje głębokie warstwy tkanki. To połączenie umożliwia wielowymiarową stymulację, której celem jest jednoczesne uruchomienie różnorodnych mechanizmów fizjologicznych.

Rezerwuj wizytę
Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU ?

Redukcja tkanki tłuszczowej

Równowaga pomiędzy produkcją i eliminacją tłuszczu jest naturalnym procesem regulowanym przez komórki zwane adipocytami. Pomimo prowadzenia zdrowego trybu życia aktywność komórek ma tendencję do spowalniania, powodując przyspieszenie procesu odkładania się tłuszczu i zatykania naczyń krwionośnych i limfatycznych.
W trakcie jednego zabiegu endermologia stymuluje komórki tłuszczowe (adipocyty) do rozpoczęcia naturalnego procesu redukcji tkanki tłuszczowej, nawet tej najbardziej opornej na aktywność fizyczną i diety. Jednocześnie mechaniczne oddziaływanie głowicy zabiegowej wzmacnia skórę, przywracając jej jędrność i napięcie.
Czujnik w głowicy pozwala na precyzyjne dopasowanie stymulacji do każdego rodzaju skóry: intensywność zabiegu jest optymalizowana w trosce o skórę pacjenta.

Wygładzenie Cellulitu

Cellulit, z którym boryka się 90% kobiet, nawet tych najszczuplejszych i najbardziej wysportowanych, powstaje na skutek zalegania tłuszczu w adipocytach (komórkach tłuszczowych) oraz zatrzymywania wody w organizmie. Podczas gdy adipocyty rozrastają się, tkanka łączna, w której są one zlokalizowane (septum), rozciąga skórę, deformując ją. Równocześnie krążenie jest spowalniane i gromadzą się toksyny. Wtedy właśnie pojawia się cellulit i nieunikniony efekt skórki pomarańczowej.

Cellulit wodny

Powstaje w wyniku nagromadzenia wody na skutek zaburzeń krążenia krwi i limfy w tkankach. Bardzo ważne jest pozbycie się toksyn oraz wznowienie krążenia.

Cellulit lipidowy

Ten rodzaj cellulitu jest często związany z nadwagą. Konieczna jest stymulacja naturalnego procesu redukcji tkanki tłuszczowej.

Cellulit włóknisty

Cellulit włóknisty tworzy się przez dłuższy czas, jest zbity i często bolesny, dlatego jest to najtrudniejszy do pokonania rodzaj cellulitu. W celu pozbycia się tego rodzaju cellulitu kluczowe jest zmiękczenie tkanki.

Przywracanie jędrności skóry

Wahania wagi, otyłość, upływ czasu… skóra stopniowo traci napięcie i elastyczność. Nawet jeżeli opadanie skóry dotyka całego ciała, niektóre jego obszary są szczególnie wrażliwe: wewnętrzna strona ud, brzuch, ramiona itd. Dzięki nowej opatentowanej głowicy zabiegowej  zabieg endermologii delikatnie stymuluje skórę, aktywizując komórki młodości: fibroblasty. Po ich aktywowaniu komórki te same zaczynają syntetyzować kolagen, kwas hialuronowy i elastynę, działając od wewnątrz i przywracając skórze naturalną gęstość.

Przywrócenie uczucia lekkości nóg

Ciężkie i bolące nogi, opuchnięte kostki i stopy… to objawy problemów układu krążenia krwi i limfy w tkankach. Nagromadzone w organizmie toksyny powodują obrzęki, które mogą powstawać nawet w przeciągu jednego dnia lub w określonych momentach cyklu kobiety. Przyczyny? Długotrwałe pozostawanie w pozycji stojącej lub siedzącej, nadmiar soli w diecie, zbyt ciasna odzież oraz wysokie temperatury mogą zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Dzięki możliwości regulacji nowej opatentowanej głowicy zabiegowej endermologia umożliwia aktywację procesu eliminacji zbędnych substancji z organizmu i pobudza krążenie (x3), łagodząc tym samym objawy zatrzymania wody w organizmie.

Przeciwwskazania

• Ciąża z wyjątkiem nóg
• Karmienie piersią
• Okres po ciąży, do 5 miesięcy po naturalnym porodzie i do 7 miesięcy po cesarskim cięciu
• Nowotwory
• Bolesne żylaki
• Zapalenie żył
• Skłonność do pękających naczynek
• Chirurgia żył
• Stany zapalne skóry
• Przepuklina w miejscu zabiegowym