Dermamelan

Dermamelan

dermamelan® to medyczna terapia depigmentacyjna która stopniowo i bardzo skutecznie eliminuje przebarwienia, działając bezpośrednio na melaninę nagromadzoną w wierzchnich warstwach skóry, ale także na przyczyny powstawania przebarwień, co pozwala  kontrolować nadmierne wytwarzanie pigmentu, aby uniknąć ich ponownego wystąpienia. Efekt terapii jest pełny i trwały.

Leczenie składa się z sesji zabiegowej w gabinecie oraz  kuracji domowej.

Sesja w gabinecie – Po postawieniu właściwej diagnozy przez lekarza leczenie rozpoczyna się pierwszą sesją w gabinecie, specjalista nakłada dwie maski o intensywnym działaniu depigmentacyjnym.

Pielęgnacja domowa – Kontynuacja kuracji w domu, poprzez zastosowanie kosmeceutyków uzupełniających zabieg gabinetowy, działających depigmentująco i długotrwale regulujących nadprodukcję melaniny.

Rezerwuj wizytę

Jak wygląda proces leczenia?

Jest to proces, w którym odnowa skóry przebiega stopniowo i w sposób kontrolowany. W początkowej fazie oraz po zabiegu w klinice skóra jest zaczerwieniona i możesz odczuwać ciepło, ale są to łagodne, spodziewane reakcje, które ustępują w ciągu 24–48 godzin. Podczas fazy domowej normalne jest doświadczenie lekkiego łuszczenia się skóry, a czasem może występować zwiększona wrażliwość. Efekty te ustępują dzięki stosowaniu produktów do użytku domowego zaleconych przez specjalistę.

Czy leczenie można pogodzić z codziennymi czynnościami?

Jest to nieinwazyjny, miejscowy zabieg, który nie zakłóca codziennej rutyny. Należy jednak wdrożyć codzienną pielęgnację zaleconą przez specjalistę oraz, na ile to możliwe, unikać ekspozycji na słońce.

Czy plamy znikną całkiem i na zawsze?

Plamy ulegają bardzo znacznemu zmniejszeniu; jednak w miejscu, w którym kiedyś była plama, zawsze będzie tendencja do jej ponownego wystąpienia. Z tego powodu kluczowe jest stałe stosowanie fotoochrony, zabezpieczającej przed nawrotem przebarwień. Ponadto w niektórych bardziej złożonych typach hiperpigmentacji zalecane jest utrzymanie schematu kuracji domowej jako leczenia podtrzymującego; decyduje o tym specjalista.

Jaka jest najlepsza pora roku na przeprowadzenie kuracji?

Aby uzyskać jak najlepszy efekt, najlepiej wybrać czas po sezonie letnim, aby uniknąć bezpośredniego, mocnego promieniowania słonecznego podczas kuracji. W obszarach, gdzie nie można uniknąć nasłonecznienia, zalecane jest unikanie bezpośredniej ekspozycji, stosowanie nakrycia głowy oraz odpowiednich specjalnych środków do fotoochrony.