Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa jest uznana za jedną z najskuteczniejszych metod ostrzykiwania. Preparat ten ma wielorakie zastosowania – pomaga walczyć ze zmarszczkami, wykorzystywany jest w leczeniu nadpotliwości oraz bruksizmu. Każdorazowo przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest niezbędny wywiad lekarski, który pozwala na bezpieczne dla Pacjenta przeprowadzenie procedury ostrzykiwania. Poza tym procedura ta nie wymaga innych przygotowań. Mechanizm działania botoksu opiera się na hamowaniu przewodnictwa impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, co w rezultacie powoduje, że nie dochodzi do zjawiska kurczenia się mięśni. Ponadto zastosowanie preparatu zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych i pogłębianiu  tych już istniejących.

Efekty zabiegu są kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

Rezerwuj wizytę

Przygotowanie do zabiegu:

Tydzień przed zabiegiem Pacjent nie powinien przyjmować leków zaburzających krzepliwość krwi. Przed terapią należy poinformować lekarza o przyjmowanych regularnie lekach. Jeżeli Pacjent zażywa doustnie izotretynoinę (np. Acnenormin, Roacutan,  Curacne), zabieg należy wykonać po około dwóch miesiącach od zakończenia terapii.

  • Bruksizm
  • Nadpotliwość
  • Przetłuszczanie się cery
  • Poprzeczne bruzdy na czole
  • „lwie zmarszczki” czy „kurze łapki”