Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej polega na serii delikatnych nakłuć, podczas których bezpośrednio do skóry podawane są odżywcze substancje pod postacią tzw. mezokoktajlu – kompozycji składników odpowiednio dobranych w taki sposób, by dogłębnie nawilżyć i pobudzić tkankę do procesu odnowy. Preparaty do mezoterapii igłowej bazują na połączeniu takich składników jak kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, aminokwasy i peptydy, odpowiadających na konkretne potrzeby naszej skóry. Dzięki nakłuciom docieramy bezpośrednio do głębszych warstw skóry, czego nie są w stanie zapewnić nam kosmetyki stosowane na skórę. Mezoterapia igłowa to zabieg znajdujący szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej już od wielu lat, dzięki czemu został odpowiednio przebadany i cechuje go wysoka skuteczność i bezpieczeństwo. Nie bez powodu od lat znajduje się na czele najczęściej wykonywanych procedur estetycznych w Europie i na świecie.

Mezoterapia igłowa to zabieg oferujący nam cały wachlarz zastosowań. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty, konieczna jest odpowiednia kompozycja danych substancji i najwyższa jakość składników preparatu. W zależności od rodzaju wybranego produktu, mezoterapię igłową wykonuje się na takie problemy, jak:
⚬ odwodniona, poszarzała, matowa cera
⚬ utrata jędrności i wiotkość skóry
⚬ procesy starzenia się skóry – drobne zmarszczki mimiczne, zwłaszcza wokół oczu
⚬ cienie pod oczami
⚬ przebarwienia i niejednolity kolor skóry
⚬ blizny, blizny potrądzikowe
⚬ cellulit
⚬ nadmierna ilość tkanki tłuszczowej
⚬ łysienie, zakola
⚬ nadmierne wypadanie włosów

Rezerwuj wizytę
Efekty zabiegu są kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ ?

Proces rewitalizacji skóry zależy od indywidualnych zdolności organizmu do regeneracji, dlatego wymaga pewnego czasu i odbywa się stopniowo. Poprawa stanu i jakości skóry będzie zauważalna już po pierwszym zabiegu, lecz dla maksymalnych rezultatów i pełnych korzyści należy wykonać zabieg w serii 2-4 powtórzeń co 2-4 tygodnie. W celu utrwalenia i podtrzymania efektów terapii, zalecane jest wykonywanie zabiegów przypominających co ok. 6 miesięcy.