Kwas polimlekowy(PLLA)- biostymulator skóry

Kwas polimlekowy(PLLA)- biostymulator skóry

Biostymulacja tkankowa aktywuje zdolność skóry do produkcji kolagenu, poprzez pobudzenie naturalnych procesów Twojego organizmu do jego produkcji. W ten sposób stopniowo i długotrwale odnawia Twoją skórę , przywracają jej strukturę i naturalną jędrność. Kolagen jest włóknistym białkiem, występującym w głębszych warstwach skóry i ma kluczowe znaczenie dla jej młodego i zdrowego wyglądu. Wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja naszego naturalnego kolagenu, a jego utrata prowadzi z czasem do wiotczenia skóry i powstania zmarszczek.

Jak to działa?

Aktywnym składnikiem biostymulatora kolagenu jest kwas L-polimlekowy – PLLA. Jest to biodegradowalna substancja stosowana od dziesięcioleci w rozpuszczalnych niciach chirurgicznych. Podawany do głębszych warstw skóry, PLLA wspomaga stymulację naturalnej produkcji kolagenu w naszej skórze. W ten sposób oddziałuje na wewnętrzną strukturę skóry, przywracając objętość utraconą w wyniku starzenia.

Zabieg ten pomaga uzyskać jeden z najbardziej naturalnych efektów uzyskiwanych podczas zabiegów medycyny estetycznej.

Wskazania:

⚬ utrata napięcia skóry,
⚬ pojawienie się zmarszczek (takich jak np. zmarszczki mimiczne czy „zmarszczki palacza”),
⚬ bruzdy nosowo-wargowe,
⚬ zmiany w wyglądzie twarzy związane z utratą zbędnych kilogramów (w leczeniu zaników tkanki tłuszczowej),
⚬ utrata owalu twarzy.

Rezerwuj wizytę
Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

JAK WYGLĄDA ZABIEG

Zabieg z użyciem kwasu L-polimlekowego trwa około 15-30 minut. Podczas procedury lekarz wstrzykuje preparat głęboko pod skórę w wybranych partiach twarzy, stosując przy tym odpowiednią technikę. Podanie kwasu polimlekowego nie jest bolesne, ale może być poprzedzone znieczuleniem przy użyciu kremu.

W miejscach podania może pojawić się: zaczerwienienie, zasinienie, obrzęk, dyskomfort .

Jest to zabieg nieinwazyjny, dlatego po jego zakończeniu można wrócić do codziennych czynności.

ILE ZABIEGÓW POTRZEBUJĘ?

Zarówno liczba iniekcji w trakcie zabiegu, jak i cały schemat leczenia jest kwestią indywidualną i zależy od stanu skóry konkretnego pacjenta. Zazwyczaj dla uzyskania optymalnego efektu potrzebne są 2-3 zabiegi w odstępach od 4 do 6 tygodni.

KIEDY WIDOCZNY JEST EFEKT I JAK DŁUGO SIĘ UTRZYMUJE?

Poprawa pojawia się stopniowo, pełnych efektów zabiegu możemy spodziewać się po upływie około trzech miesięcy ale utrzymują się one nawet ponad 2 lata. Trwałość efektów zależy od wielu czynników, takich jak wiek pacjenta, kondycja skóry, styl życia, a także częstotliwość wykonywania zabiegów.